Solana ја надмина Cardano

Солана ја престигна Кардано во однос на пазарната капа, поставувајќи нов историски максимум во процесот и би можела да биде подготвена да се зголеми повисоко во наредните денови.

Solana ja престигна Cardano и стана петта по големина криптовалута по пазарна вредност. Во моментот на пишување, Солана постави нов историски максимум од 250 долари.

Cardano претходно го окупираше третото место на пазарот, веднаш зад Bitcoin и Ether. Сепак, таа го загуби своето место на пазарот во последниве недели, со Binance Coin (BNB), Tether (USDT) и Solana (SOL) сите пред него во овој поглед.

Вредноста на Solana се зголеми за 11% во текот на изминатите 24 часа, што го прави најдобар изведувач меѓу првите десет криптовалути по пазарна вредност. Со собирање повеќе од 11% во изминатите 24 часа, SOL пред неколку часа достигна ново највисоко ниво од 250 долари.

Вкупната пазарна капа на Solana сега е над 68 милијарди долари. Ако криптовалутата продолжи да работи одлично, наскоро би можела да ја допре границата од 70 милијарди долари и да го предизвика USDT за четвртата позиција на пазарот.

SOL ја претставува целта на 300долари

Пазарот на криптовалути има одлични перформанси од почетокот на четвртиот квартал.

Ако Solana може да го задржи моменталниот моментум, тогаш би можела да се зголеми повисоко и да направи чекор кон нивото на отпор од 300 долари во следните денови. На продолжениот митинг може да се види SOL да се движи кон 320 долари. Сепак, на SOL ќе му треба поддршка од поширокиот пазар на криптовалути ако сака наскоро да го достигне нивото од 320 долари.

Најнови

Слични објави

Остави коментар

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 66,527.00 3.81%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,485.29 2.32%
  • tetherTether (USDT) $ 1.00 0.04%
  • bnbBNB (BNB) $ 590.92 3.12%
  • solanaSolana (SOL) $ 168.61 3.69%
  • usd-coinUSDC (USDC) $ 0.999827 0.03%
  • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 3,487.90 2.48%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.589141 7.13%
  • the-open-networkToncoin (TON) $ 7.32 0.19%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.126460 6.17%