Cardano

Cardano треба да биде на радарот на секој долгорочен инвеститор

Пазарот на криптовалути создаде неверојатна моќ од минатата година. Иако пазарот е во подем, инвеститорите се скептични за нивната долгорочна вредност. Стравот од пропуштање...

Solana ја надмина Cardano

Солана ја престигна Кардано во однос на пазарната капа, поставувајќи нов историски максимум во процесот и би можела да биде подготвена да се зголеми...

Cardano vs Ethereum

Можеби сте слушнале како луѓето во крипто светот зборуваат за Cardano vs Ethereum. Тие се две од најголемите криптовалути во моментов(после Bitcoin), така што...

Најнови

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 67,656.00 0.73%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,792.49 2.55%
  • tetherTether (USDT) $ 0.998666 0%
  • bnbBNB (BNB) $ 597.48 0.35%
  • solanaSolana (SOL) $ 168.28 2.04%
  • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 3,791.98 2.51%
  • usd-coinUSDC (USDC) $ 0.998108 0.06%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.528834 0.37%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.165033 0.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.459565 0.38%