Mining

Бислимовски: Зголемената потрошувачка на струја се должи и на копањето

Претседателот на РКЕ, Марко Бислимовски утрово информира дека зголемената потрошувачка на електрична енергија во земјава се должи и на копањето биткоини. -Особено во делови на...

Најнови

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,747.00 3.78%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,502.20 2.86%
  • tetherTether (USDT) $ 1.00 0.04%
  • bnbBNB (BNB) $ 585.82 3.07%
  • solanaSolana (SOL) $ 132.04 5.38%
  • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 3,503.56 2.81%
  • usd-coinUSDC (USDC) $ 0.999760 0.19%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493458 1.66%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.124411 1.96%
  • the-open-networkToncoin (TON) $ 7.11 1.68%